Práca pre obchodníkov

Práca na dosah:

Diskusné fórum | Ako nájsť obchodníka?

Pridať príspevok Návrat do tém
Ean - 03.12.2008 21:52
píšete tu obchodníci ohľadne zamestnania, resp. príležitostí. ja mám opačné starosti, mám malú firmu a ani za svet neviem nájsť dobrého obchodníka. teda dobrého... tí už majú prácu a nešikovných nehľadám... bral by som aj mladých, ale tí sa boja .. kde ho nájdem? kde je ten alebo tá, alebo tí čo chcú, prípadne vedia a idú na živnosť?
Norton - 16.12.2008 16:38
Re Ean: Vobec sa necudujem ze sa ti nehlasia dobri obchodnici. Jednak o tebe asi nevedia, a po druhe, ak je obchodnik dobry tak si oze vyberat. Dobreho obchodnika chce kazdy. Cize, musis mat nieco atraktivne, aby si zaujal dobreho obchodnika. Zaujimavy produkt, silnu financnu motivaciu, dobre zazemie alebo kombinaciu podobnych motivacii.
Karol1 - 01.01.2009 22:49
Re Ean: Zalezi na tom co predavas, aky mas produkt. Ak sa to predava tazko, potom aj ked najdes obchodnika na zivnost, po case ti odide. Jednoducho ked sa neda uzivit tak ti nikto nezostane. Ak vsak mas produkt ktory je ziadany, tak inzeruj. Ludia dost citaju aj regionalne media.
Vlado - 21.01.2009 12:15
Re Ean: problém je v tom, že dobrý obchodník sa nedá získať na inzerát, dá sa len vychovať.Na inzerát sa prihlási len viac či menej schopný polotovar, ktorý sa musí dlho a namáhavo prispôsobovať podmienkam danej firmy, portfóliu výrobkov, konkurenčným podmienkam a zákazníkom v danom segmente. Získať hotového obchodníka hraničí so zázrakom. Tak prajem veľa trpezlivosti
Karol1 - 21.01.2009 18:15
Re Vlado: Suhlasim s tebou, ale rozlisujem dva faktory. Prvy a ten dolezitejsi su obchodnicke skusenosti, obchodnicke danosti, vyzretost osobnosti, znalost zivota, mentalna konfiguracia, skratka ci je jedinec profesionalne obchodne zdatny. Ano, a druhym cinitelom je znalost oboru, produktov, daneho trhu, kontaktov v obore. To druhe sa musi novy obchodnik naucit a ziskat vzdy ked ide do noveho oboru. Ale to prve si buduje obchodnik celu karieru, a moze priniest zo sebou do noveho zamestnania.